Az ember általában bejár a munkahelyére, mert ha nem, előbb-utóbb kirúgják, majd vesznek fel helyette egy olyat, aki tisztességesen ellátja a rá bízott feladatkört. Az Országgyűlés sajnos nem az a munkahely, ahova be kell járni dolgozni.
Utána néztünk, hogy az őszi ülésszakban honatyáink, honanyáink hogyan teljesítettek az Országgyűlés planáris ülésein, azokon mennyi időt töltöttek el. Vannak olyan képviselők, akik egészen abszurd módon, nagyon is kevés alkalommal mentek be a munkahelyükre, a Parlament épületébe. Megnéztük az első hat helyezettet, majd lebontottuk a Somogy megyéből mandátumot szerzett, illetve az országos lista által bejutott képviselők aktivitását, amelyről grafikát is készítettünk.
Mielőtt mutatnánk az adatokat, előtte azt szögezzük le, hogy egy országgyűlési képviselőnek nem az a fokmérője, hogy mennyi időt tölt el az Országgyűlésben, hiszen számtalanszor láthattuk azt, hogy kényelmesen, gondtalanul lehet lapozgatni a Népszabadság vagy a Magyar Nemzet lapjait ülések közben.
Akkor lássuk az adatokat! Kíváncsi rá, ugye? 🙂
Megvizsgálva képviselőink teljesítményét, a Jobbik képviselőcsoportja nyerte el a fődíjat, hiszen az egyetlen párt, amely a legaktívabbnak mutatkozik az adatok alapján.
Ha megnézzük a jelenléti órák, percek és másodpercek számát, akkor azt láthatjuk, hogy átlagosan egy jobbikos képviselő kerekítve 127 órát töltött az ülésteremben, míg egy LMP-s 90-et, egy MSZP-s 80-at, egy fideszes 66-ot, egy KDNP-s 51-et, egy független pedig 34-et.
Ha részletesebben lebontjuk, akkor azt láthatjuk, hogy az első öt helyen jobbikos képviselők szerepelnek, majd jön kettő MSZP-s képviselő, végül pedig a kettő jobbikos között becsúszik az egyetlen fideszes honatya is. Utána egyébként még hat jobbikos következik, az első KDNP-s pedig a 18., az első LMP-s a 21., az első független pedig a 73. helyen található a 199 országgyűlési képviselő jelenléti listáján.
Ha jobban megnézzük, láthatjuk azt, hogy Ander Balázs, Dél-somogyi országgyűlési képviselő a második lett a ranglistán, az első pedig a karcagi születésű képviselő, Lukács László György. A sorban következik Dr. Gyüre Csaba, majd követi őt Szilágyi György, aztán pedig Kepli Lajos következik a listán, és végül, de nem utolsó sorban az MSZP-s Gúr Nándor, aki a hatodik helyet érdemelte ki.
Kerestük a Dél-Somogyban egyéni mandátumot szerzett képviselőt is, a KDNP-s Szászfalvi Lászlót, de olyan csekély időt töltött el a Parlament épületében, hogy egyszerűen nem láttuk értelmét, hogy felkerüljön a listára. Viszont a következő grafikán már rajta lesz ,mint Somogy megye egyik képviselője.
Nézzük csak:
Hat képviselő jutott parlamenti helyhez Somogy megyéből, akik közül a legeslegaktívabb a jobbikos Ander Balázs lett, hiszen 174 órát időzött az Országgyűlés planáris ülésein, Andert követi Witzmann Mihály, siófoki képviselő, aki a Fidesz képviselőcsoportjában tevékenykedik és 99 órát volt bent a munkahelyén, a harmadik helyezett Móring József Attila KDNP-s honatya, aki 98 órát bírt ki a Parlament falai között, a negyedik helyen pedig Gelencsér Attila, a Fidesz képviselője van – ő 84 órát töltött el az Országgyűlésben.
Folyatjuk a sort.
A két utolsó helyezett Szászfalvi László csurgói, továbbá Dél-Somogy egyéni mandátumot nyert képviselője, illetve Mátrai Márta, aki a Fidesz országos listájáról került be az Országgyűlésbe. Szászfalvi nem igazán vette komolyan a nemzetszolgálatát, hiszen csak 55 órát töltött el, Mátrai Márta pedig még kevesebbet, 45 órát.
A kérdés az, hogy ki képviseli Dél-Somogyot? Ander Balázs jobbikos képviselő, vagy Szászfalvi László, aki a KDNP színeiben került a törvényhozás épületébe?
Nézzük azokat, akik messzire elkerülték a plenáris üléseket:
5 órát, 58 percet és 42 másodpercet