Otthon / Nagyatádi hírek / Másodszorra is második!

Másodszorra is második!

Igazi hőség és folyamatos lankákkal tűzdelt pálya fogadta idén is a III. Szőlőskör futófesztivál résztevőit, ahol a maraton – fél, klasszikus és ultra távon, egyéniben és csapatban próbálhatták ki magukat újra a futás szerelmesei.

14269474_10208847999670094_1906146558_n

A 150 egyéni versenyző mellett szép számmal indultak csapatok is. A Triatád versenyzője, Janota Zoltán most is rajthoz állt a félmaratoni távon és igyekezett a tavalyi időeredményét beállítani. Idén sem lettek kisebbek a Szőlős-Pécselyi medence dombjai. A közel 400 méteres szintkülönbség a 30 celsius fokokos hőség és az ellenszél is plusz kihívás volt a táv leküzdése mellett. Ez 10 kilométernél érezhető volt már a mezőny tempóján, ezért nem is a saját időm, hanem a minél jobb helyezésére tettem át a hangsúlyt – jegyezte meg a sportember.

A nagyatádi sportember kiegyensúlyozott teljesítménnyel, végül az abszolút versenyben a 2. helyre futott fel, így 2015 után újabb ezüsttel gazdagította éremgyűjteményét.