Otthon / Ország-Világ / EMELIK VÉGRE A KATONÁK ILLETMÉNYÉT
MTI Fotó: Mohai Balázs

EMELIK VÉGRE A KATONÁK ILLETMÉNYÉT

Emelkedik a Magyar Honvédség legénységi állományának keresete – jelentette be Simicskó István honvédelmi miniszter szerdán budapesti sajtótájékoztatóján. Az illetményfejlesztés a legénységi állomány minden tagját érinti, valamennyien az októberi fizetésükkel, vagyis már novemberben emelt illetményt kapnak, számol be róla az MTI.

A többek között a munkaerőpiaci versenyhelyzettel indokolt illetményfejlesztéssel szeretné a kormány a legalacsonyabb fizetési kategóriába tartozó legénységi állományt is megbecsülni, számukra is bevezetik a munkaerőpiaci pótlékot, amely beépül majd az illetményükbe.

MTI Fotó: Mohai Balázs
MTI Fotó: Mohai Balázs
 Az érettségivel rendelkező legénységi állománytagok illetménye bruttó 200 ezer forintra emelkedik. Az érettségivel nem rendelkező katonák körében az őrvezetők fizetése bruttó 190 ezerre, a közkatonáké 180 ezerre, a tizedeseké havi 200 ezerre, míg a szakaszvezetőké havi bruttó 220 ezer forintra nő.
Forrás: alfahir.hu

TG Facebook Comments

About hellodelsomogy

Check Also

Olykor bátorság kimondani az igazságot – Orsós Lajos Barcson

  Különleges vendége volt a közelmultban Barcsnak, Orsós Lajos egy Somogy megyei cigánytelepről került az …

Leave a Reply

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close
%d bloggers like this: