A címben felsorolt ágazatok nagy állami vezetői vasárnapig kell, hogy elküldjék a kormány részére, hogy mekkora forrásösszeget ígényelne dolgozóik bérköveteléseinek kielégítése. Csak remélni tudjuk, hogy a szakszervezetek képesek olyan nyomást kifejteni, ami érezhető béremelést tesz majd lehetővé. Vajon, a Viktor engedi? Kíváncsian várjuk, hogy mi lesz a bérharc eredménye. Csak akkor fog vastagon a hatalmi pozícióban lévők cerkája, amikor a saját oligarcháik számláit kell kiállítani, vagy akkor is, amikor a magyar melósokról van szó? Az üggyel kapcsolatban megszólalt a Jobbik is, alább olvashatják ezzel kapcsolatos közleményüket.
A 8 plusz 7 évnyi szocialista és fideszes uralomnak betudhatóan százezrekre tehető a magyar munkavállalói exodusban érintettek száma, így nem csoda, hogy itthon egyre nagyobb gondot okoz valamirevaló szakmunkást találni. Itt az alkalom, hogy a hazai elvándorlás fő felelősei jó példával járjanak elöl bérügyben, hiszen az állam jelentős munkaadó is. A Magyar Nemzeti Vagyonkezelőn keresztül több mint 170 cégben van többségi tulajdonrésze, így ezeknél a vállalatoknál a kormányzat diktálja a bérpolitikát.
A saját oligarcháinak zsebét milliárdokkal degeszre tömő, a külföldi multicégektől pedig semmiféle támogatást nem sajnáló kormányzatok az elmúlt időszakban meglehetősen sanyarúan bántak az ország normális működésének szempontjából kulcsfontosságú szervezetek – a MÁV, az egykori Volán, a Magyar Posta, az állami víziközmű-szolgáltatók, valamint a rehabilitációs vállalatok – százezernyi dolgozójával. Emlékezetes: ahelyett, hogy az állam a bérfelzárkóztatást a saját vállalatainak munkásain kezdte volna, a Fidesz első négy éve alatt az inflációt mindössze pár százalékkal meghaladó mértékben emelték ezeknek a munkavállalóknak a bérét.
A Jobbik véleménye szerint az állami cégek jövője szempontjából alapvető fontosságú kérdés a szakemberhiány elmélyülésének megakadályozása. A szakképzett munkaerőt tudatos bérfelzárkóztatással meg kell tartani, ezért teljes körű politikai támogatásunkról biztosítjuk az eddig cselédbéren tartott magyar dolgozók jogos igényeit.
Ander Balázs országgyűlési képviselő, a Jobbik Munkavállalói Érdekvédelmi Munkacsoport vezetője
(forrás:jobbik.hu)