Botrány az önkormányzatnál?
A KAPOS-T több független, köztük magát megnevezni nem kívánó rendőrségi forrásból úgy értesült, hogy az, aki a mélybe vetette magát csütörtökön a kőröshegyi völgyhídról, nem más, mint – a kormányhivatal közleményében “egyéni vállalkozóként” megjelölt – személy, akinek a felelősségét az kaposújlaki illegális hulladéklerakás ügyében első fokon megállapították.
Az esetről a police.hu nyomán csak a Sonline számolt be, a többi helyi médium hallgatott róla, pedig általában a rendőrségi híreket szinte szinkronban szokták tálalni – ez több, mint érdekes. Információink szerint a kaposvári férfi számláit zárolták, anyagi helyzete megoldhatatlanná vált azután, hogy a kaposvári járási hivatal kötelezte az eredeti állapot helyreállítására, s miután ez határidőre nem történt meg, kétszázezer forintnyi bírságot is kiszabtak rá.
A KAPOS-T azonban az üggyel foglalkozó írásaiban többször kiemelte: kizárt dolog, hogy a valószínűleg ezer tonnányi építési-bontási hulladék ide szállítása csupán egy személy felelőssége lenne. A terület tulajdonosának érintettsége éppúgy felmerülhet, mint a megbízó ZÁÉV-é, vagy az ellenőrzést szerződésben vállaló kaposvári önkormányzaté.
Az ügy kezdettől bűzlik, most nyilvánvalóan még inkább. Nem tudjuk, hogy az áldozat – mert kétségkívül az – milyen körülmények közrejátszása miatt menekült a halálba, de nem kell túl nagy képzelőerő a feltételezéshez: cserbenhagyták. Erre utal, hogy arról is eljutottak hozzánk – igaz, meg nem erősített – információk, mely szerint az életét eldobó férfi hozzátartozója nemrég bent járt az önkormányzatnál, ahol tettlegességre, dulakodásra is sor került. Habár ide a rendőrséget is kihívták, azzal zárták le az esetet, hogy az illető hivatalnokot “baleset érte”.
Az ügyben természetesen megkerestük a Somogy Megyei Kormányhivatalt és a Rendőr-főkapitányságot is – várjuk válaszaikat.
forrás: kapost.hu
hellodelsomogy Dél-Somogy friss hírei egy helyen