Otthon / Friss hírek / Jobbik: a gyermekbántalmazók számára nincs enyhítő körülmény

Jobbik: a gyermekbántalmazók számára nincs enyhítő körülmény

Az Ötvöskónyiban történt gyalázatos bűncselekmény minden alappal keltett indulatokat. Az Alfahír lehozta a térség jobbikos országgyűlési képviselőjének közleményét, amit mi is megosztunk olvasóinkkal. A Barcson élő ellenzéki Ander Balázs telefonos megkeresésünkre annyit fűzött a szörnyű esethez, reméli, hogy a csöppség mihamarabb felgyógyul a brutális bántalmazás okozta sebekből, s gondoskodó, szerető családba kerülve lesz még esélye egy boldogabb életre. Az egy paleolit előember erkölcsi szintjére süllyedt elkövető kapcsán pedig reméli, hogy nagyon hosszú börtönéveknek néz elébe, ahol majd a zárkatársai minden nap emlékeztetik arra, hogy a világ legundorítóbb teremtményei a gyerekbántalmazó férgek.

“A bűncselekmények lehető legaljasabb, minden normális emberben megvetést kiváltó esete, ha azt egy védekezésre képtelen személy ellen követik el”

– írja szombati közleményében Ander Balázs, a Jobbik alelnöke. Az ellenzéki honatya szerint, ha egy alig pár hónapos csecsemő a “felfoghatatlan bestialitás” áldozata, akkor az elkövető joggal számíthat a társadalom teljes undorára.

Szerinte a közösség alapvető elvárása, hogy a gonosztevő büntetése a törvény adta lehető legsúlyosabb megtorlás legyen, és

“ne számíthasson semmiféle enyhítő körülményre”.-írja az Alfahír

A jobbikos képviselő emlékeztetett, hogy legutóbb a Somogy megyei Ötvöskónyiban okozott életveszélyes sérüléseket – szilánkos törést, agyi traumát – egy öt hónapos, alultáplált csecsemőnek saját apja.

“Ha nem léptek volna gyorsan és határozottan a családsegítő szolgálat bátor munkatársai, a kisbaba már halott lenne”

– tette hozzá Ander.

“A Jobbik fokozott anyagi és erkölcsi megbecsülést, valamint megerősített törvényi védelmet követel a szociális szféra hétköznapi hősei számára”

– áll a közleményben. A Jobbik alelnöke szerint a nehezített terepen, sokszor fenyegetések közepette, megalázóan alacsony bérekért emberfeletti munkát végző szociális dolgozókat

fokozott támogatás, elismerés kellene, hogy megillesse.

“A magyar gyerekeket és időseket, valamint minden kiszolgáltatott embertársunkat pedig nem csak a migránsoktól, hanem az emberi mivoltukból kivetkőzött, két lábon járó, itthoni fenevadaktól is meg kell védeni”

– szögezte le az ellenzéki honatya.

(Bodnár)

TG Facebook Comments

About hellodelsomogy

Check Also

„Nem fogadjuk el a büntető szemléletet” – az orvosok szerint a belügy nem jó irányba viszi az egészségügyet

„A Kamarával a tárgyalást eredményesen zártuk, amit Dr. Kincses Gyula elnök úr levélben köszönt meg” …

Leave a Reply

Close
%d bloggers like this: