Otthon / Barcsi hírek / „A KARÁCSONY ANGYALA” – A DÉL-SOMOGYI ALKOTÓK – KICSIK ÉS NAGYOK – IS AZ ÜNNEPRE HANGOLNAK

„A KARÁCSONY ANGYALA” – A DÉL-SOMOGYI ALKOTÓK – KICSIK ÉS NAGYOK – IS AZ ÜNNEPRE HANGOLNAK

„A karácsony angyala” címmel hirdetett adventi kézműves pályázatot a Barcsért és Környékéért Egyesület (BÉKE). A felhívást nem csak a barcsi, hanem a környékbeli nevelési intézményekbe is eljuttatták, így végül több mint félszáz alkotás érkezett, amelyeket a Dráva Közérdekű Muzeális Kiállítóhely bemutatóján lehet január 06-ig megtekinteni.

A szervezési feladatokat végző Anderné Röszler Erika önkormányzati képviselő érdeklődésünkre elmondta, hogy öt kategóriában osztott a négytagú zsűri első, második és harmadik helyezéseket.

Oláh Lajos csokonyavisontai református lelkész, Veszner Ádámné, a barcsi Móricz Zsigmond Művelődési Központ igazgatója, Katona Istvánné, a LOGOSZ Egyesület elnöke, valamint Pénzár Árpádné nyugdíjas pedagógus nehéz helyzetben volt, amikor rangsorolni kellett az ovisok, alsósok, felső tagozatosok, felnőttek, illetve a grafika csoport alkotásait.

Mindezt az is bizonyítja, hogy a többféle technikával készült pályaművek értékelésére nem volt elegendő az öt kategória összesen tizenöt helyezése, mert emellett még öt különdíjat is kiosztott a zsűri.

Mivel a BÉKE Egyesület gazdálkodást nem folytat, így a 20 helyezett egy-egy nyereményét a barcsi Szasza Street Food valamint a Deja Vu étterem felajánlása, a többi győztes alkotó vásárlási utalványait pedig képviselői tiszteletdíjából Anderné Röszler Erika biztosította.

A képviselőasszony hangsúlyozta, hogy a kiállítás sikeréhez mind a BÉKE Egyesület tagjainak, mind pedig a több civil segítőnek a munkája is kellett, ők ezzel járultak hozzá ahhoz, hogy egy ilyen értékközvetítő dologgal tudják megajándékozni a település lakóit.

A helyezettek:

Óvodás korcsoport:

1. Tóth Júlia
2. Berkes Lilien
3. Bangó Panka

Különdíj: Barcs, Szent István utcai tagóvoda Katica csoport
Különdíj: Barcs, Széchenyi közi tagóvoda Süni csoport

Alsós korcsoport:

1. Horváth Nimród
2. Gulyás Lili
3. Babos Hunor

Különdíj: Arany János Általános Iskola 1/a osztály

Felsős korcsoport:

1. Orsós Ramóna Noémi
2. Takács Jázmin
3. Pál Zsolt

Felnőtt kategória:

1. Kovács Józsefné
2. Fábos Józsefné
3. Kaiser Istvánné
Különdíj: Légrádi Attila

Grafika csoport:

1. Gillbanks Maya Annabel
2. Köves Gerda
3. Kalmár Róza
Különdíj: Hováth Alexander

p. r.

 

TG Facebook Comments

About hellodelsomogy

Check Also

Osztályok szűnhetnek meg a Nagyatádi Kórházban? Vajon igaz a pletyka?

Az a szóbeszéd járja, hogy Nagyatádon megszüntetnék az aktív kórházi ágyak számát, a belgyógyászat, a …

Leave a Reply

Close
%d bloggers like this: