Már a januári tiltakozást – amelyen több mint húszezer pedagógus vett részt – is hosszú huzavona előzte meg a szakszervezetek és a kormány között, aztán február 11-én megjelent egy rendelet, amely voltaképpen ellehetetleníti a tanárok munkabeszüntetését. Ezt követően számos iskolában a polgári engedetlenség eszközéhez nyúltak a pedagógusok, és immár hetek óta minden nap van olyan intézmény, ahol polgári engedetlenséggel tiltakoznak.
A PDSZ nemrég arról számolt be, hogy tömegesen érkeznek visszajelzések arról, hogy a tankerületi központok igazgatói értekezleten utasítják az igazgatókat jogellenes intézkedésekre, valamint olyan utasítások kiadására, amelyek megakadályozzák, hogy érzékelhető sztrájkot tudjanak szervezni.
A Helsinki Bizottság összefoglalta, szülőként mit kell tudni a sztrájkról.
A 24.hu ismét szeretne a lehető legtöbb közvetlen tapasztalat, információ birtokában beszámolni arról, hogy különböző iskolákban, különböző településeken hogyan zajlik a sztrájk, a tervek szerint mennyi ideig tart, hány pedagógus csatlakozott hozzá egy-egy intézményben, fenyegették-e őket retorizóval a részvétel miatt, és mit éreznek mindebből a tanulók és a szülők.
24.hu