“Sajnos beérett a Fidesz tudás-, értelmiség- és tudományellenes politikája, amelynek során
- először kancellárokkal beszűkítették a választott egyetemi vezetők mozgásterét,
- az MTA átszervezésével hosszabb távra is komoly károkat okoztak a magyar tudományos fejlődésnek, és
- nemrég a magyar egyetemi világ nagy részét fideszes kuratóriumok alatt működő alapítványi formában kezdték el működtetni.
– sorolta a hazai felsőoktatáshoz kapcsolódó problémákat Brenner Koloman szombat délutáni Facebook-bejegyzésében, melyben a Corvinus Egyetemet érintő átalakítás hírére is reagált.
A Jobbik országgyűlési képviselője szerint “jellemző, hogy a kísérleti nyúl szerepét játszó Corvinus Egyetemen először megszüntették a tudományos és oktatási műhelyek kereteit biztosító egyetemi Karokat, most pedig a legújabb hírek szerint ismét tovább folytatódik az autonóm és saját tudományos szakmájukban dolgozó oktatók és hallgatók közösségeinek szétverése”.
A Jobbik oktatáspolitikusa pártja nevében hozzátette, “felszólítja a fideszes kormányt, hogy hagyjon fel értelmiség- és tudásellenes politikájával, és juttasson a mainál több forrást a felsőoktatásnak és adjon végre 21. századi válaszokat a kor kihívásaira”.
Érvelését úgy folytatja, a Jobbik az ellenzék jobbközép nemzeti pártjaként hosszú ideje hangsúlyozza, hogy
az oktatás és a felsőoktatás kiemelt nemzetstratégiai ágazat, hiszen a 21. században, a tudás és az információ évszázadában a magyar polgárok egyéni gyarapodását, jólétét és szabadságát csak az autonóm egyetemeken megszerzett és továbbadott tudás biztosíthatja. Az egyetemi oktatók legalább közép-európai színvonalú (!) bérezése ugyanúgy elodázhatatlan lépés, mint a hallgatói ösztöndíjak emelése és a kollégiumi hálózat átfogó fejlesztése.
– fűzte hozzá Brenner Koloman, leszögezve azt is, hogy pártja, a Jobbik a szabad és független gondolkodásra, véleményalkotásra alapértékként tekintő polgári-konzervatív gondolatkör alapján minden esetben az értelmiségi létforma szabadsága, függetlensége mellett foglal állást.
Meggyőződésünk, hogy az oktatási területnek saját minisztériumot kell felállítani, már csak azért is, mert a közoktatás és a felsőoktatás ügyét nem lehet egymástól elszakítva kezelni és fejleszteni
– emelte ki végül a jobbikos képviselő.