Az ellenzék közös dél-somogyi jelöltje bemutatja, hogyan hazudja rongyosra a száját a Fidesz a szétlopott babócsai iskolával kapcsolatban.
“Nos, nézzük csak, mit tesz a hatalom a babócsai iskolafelújítás kérdéses egymilliárdjával kapcsolatban!”
– Ander Balázs képviselőjelölt évek óta dolgozik az ügyön, és mindig ugyanazok a fideszes csicskák állnak az útjába.
“Miután romhalmazzá változtatták az intézményt és rengeteg pénzt kidobtak a nagy semmire, még mindig képtelenek arra válaszolni, hogy pontosan mennyit is fizettek ki a projektre. Az Emberi Erőforrások Minisztériumának államtitkára írásbeli kérdéseim sorozatára adott érdemtelen válaszaiban mellébeszél. Az Emberi Erőforrások Minisztériumnak minisztere éves meghallgatásán meg sem hallja a kérdést.
A legfőbb – akarom mondani leghűbb – ügyész hivatala meg a NAV Dél-Dunántúli Bűnügyi Igazgatósága nem lát különösebb problémát, s még van bőr a képükön tőlem adatokat kérni, különben nem tudnak szegények tovább kutakodni…
A térség kormánypárti képviselője nagy kegyesen szerez újabb 734 milliót (az adófizetők pénzéből…), farizeusként elmondja, hogy Ander károg, huhog, ellenzi a projektet (nem azt, hanem a lopást, illetve a közpénzekkel való átláthatatlan és felelőtlen bánásmódot!), Ander mindig-mindent csak kritizál, jaj-jaj… Arról viszont egy szó sem hangzik el, hogy egészen pontosan hol is az egymilliárd!
Az illetékes tankerület közérdekű adatigénylésemre válaszul – valami egészen furcsa és nyakatekert logikával értelmezve a vonatkozó törvényeket – képes magából kiizzadni egy arcátlanul semmitmondó „választ”.
„Az APM Construct Kft-nek ezidáig kifizetett összeg nagyságának közlésére irányuló kérésének teljesítését elutasítom.”
Természetesen pontosan tudják, hogy mennyi pénzt fizettek ki a nagy semmire. Természetesen csak egy gombnyomás lenne a kért adat közzététele. De nem. Aki ki akarja deríteni, hogy a magyar emberek pénzéből mennyi ment erre az undormányosan alakuló felújításra, annak gyakorlatilag jó kutakodást kívánnak…
Nos, pályázati ügyekben járatos gazdasági szakértőink szerint a fellelhető adatokból az derül ki, hogy a készültségi szint (gyakorlatilag romhalmaz állapot) messze elmarad a kifizetésektől.
Magyarán sok-sok száz millió forint szőrén-szálán eltűnt.
Három költői kérdés, amelyre mindenki sejti a választ:
- Kinél van a pénz?
- Ki ennek a gyalázatnak a felelőse?
- Miért nincs elszámoltatás?”